A Travellerspoint blog

Pisarad, higi, kuumus...

sunny 30 °C

Your heading here...

Tsauks!==Your heading here...==

Eile siis käisime rolleriga Sanuris, no nii umbes Kutast 30 km. Et sinna saada, vaevasime jälle tohutult pead ja pidevalt küsisime kohalikelt abi. No absull pole silte! Sanuris natuke kastsime varbaid ookeanis ja kõndisime niisama ringi. Armas kohake oli:) Aga hotellid olid tunduvalt ilusamad ja arvatavasti kallimad ka, kui siin Kutas. Rallisime siis käsitöö keskusesse Ubudisse ja, kes meid kinni pidas???? KOHALIK MENT! Alguses olid sõbbralikud, uurisid, et kuhu läheme ja niisama olid sõbralikud. Tahtsid rolleri dokumente näha ja rahvusvahelisi lube. Neid loomulikult Aivol pole. Hakkasid siis trahvi väänama. Ütlesid, et miljon ruupiat( nats alla tuhande krooni) ja võite minna. Me ikka kauplesime ja palusime..rääkisime, et meil pole raha jne. Väga kindlad olid ja ütlesid ainult, et saame maksta jägmine päev. Nad jopskid ei saanud aru, et nad nõusid meilt iiga palju. Õnneks üks asi vähendas meie trahvi...ma hakkasin jubedalt nutma:D Aivo pahandas nendega, et näete , mis teete mu tüdrukuga????! Miks te nii teete? Mulle ütles eesti keeles, et nuta veel rohkem, äkki saame veel alla!!:D Lõpuks lasid meid 40 dollari trahviga minema. Ise seletasid, et jaa enam te trhvi ei saa siin Balil...loomulikult saame kui uue rolleri võtame:) Kuigi nüüd vb isegi on plaan võtta autojuht autoga, sest see rolleriga sõitmine on no nii kuradi aega nõudev..mis siis, et see saar nii väike on.Vb oli asi meie rolleris ka...ei võtnud hästi kiirust ülesse ja loomulikult istusin kummi katki:D Kuskil pärapõrgus läks tagumine kumm katki..õnneks oli mingi remondikoda paarikümne meetri lähedal. Õnneks nad eriti ei nöörinud meid, 40 000 ruupiat pidime välja käima. Seda on üsna vähe, arvestades, et nad panevad kõigele sellised hinnad otsa. Ja kummi värgiga ei saa kaubelda ka, ei saa ju öelda pärapõrgus, et see hind ei sobi meile ja läheme mujale..
Ma imestangi, et siin silte nii vähe on..teed on üsna head(kuigi need kõrvalteed on küll jubedad).

Aga, mis päev täna on??? Aivo sünnipäev! Selle puhul oleme täna siin Kutas ja naudime niisama elu. Nii mõnus! Käsime Kuta Beachis. Jube jube jube must.(nagu tänavadki) Ei teagi. Ei tõmba eriti ujuma. Aga täna olid siin jube mõnusad suured lained. Surfarid näitasid natukene enda oskusi. :)

Oh jaah, kauplemine on nii jube tüütu. Ostsime Aivole uued püksid ja pluusi sünna puhul. Kauplemise elab veel üle aga need, kes tänavatel on niisama ja pakuvad mazaasi või maniküüri..need on jubedad! Kari naisi lendasid meile peale, panid käepaevalad peal ja hoidsid tugevalt kätest kinni. Vedasid enda boksi ja hakkasid manuküüri tegema. Krdi tobud..nii koleda tegid! Ise sädistasid, et see on tasuta( tean Lagle , et miski pole tasuta siin!!) ja toob õnne...ma ei saanud kuidagi minema ka sealt. Aivo kõrval närvas. Et tule äraaaaaa jne aga no ei saanud:D Aivo läks ikka väga vihale nende peale. Isegi meie võlusõnad ei aidanud..we dont have money!!!! see tavaliselt aitab., siis jäetakse meid rahule:)

Nüüd oleme rohkem aimu saanud ka siinnsetest söökidest..päris häid asju leidub ja mida rohkem eemale läheme peatänavast, seda odavalt saame. Kahekesi saame 40 000 ruupiast kõhud täis ilusti. Üldiselt oleme me siin söönud hotellis pakutava hommikusöögi ja õhtusöögi väljas, sest päeval kaanime palju vett ja selle soojaga nagu polegi isu.Aa ja muideks kolisime uude hotelli. Eelmine oli basseiniga ja maksime 200 000 ruupiat öö aga nüüd maksame 120 000 öö..ja see on ka jumala normulks hotell.Basseini pole, aga ei igatse ka seda eriti.

Ja teate, me oleme abielus.:D Kohalikud eriti ei saa aru sellisest staatusest nagu boyfriend ja girlfriend..kergem on öelda, et oleme abielus. Saime täna kiita, et Aivo on kena mees ja isegi ma pidin üsna normaalne olema:D Eks see niisama mesijutt ole!

Nii ma ma olen Aivo ja kirjutan ka nüüd lõpuks ometi midagi oma blogisse Reelika vajus juba ära liigsest alkoholist ja Vana Tallinnast::)
Et peale politseinikke suundus meie tee ikka edasi Ubudisse.Täpsemalt tahtsime jõuda Monkey Foresty-sse ehk siis Ahvide Metsa.Jõudsime ka õnneks ilusti kohale, ühtegi rolleri kummi enam ei lõhkunud aga märjaks saime küll.Natukeseks isegi peatusime kohalikus garaazi aluses poes, kus kohalikud olid ka väga sõbralikud üritasid meiega igatepidi suhelda ja teed juhatada.Vahel tekitabki kahtlust see, et kas peale seda kaasneb ehk ka raha küsimine:)Ja, kes siia kunagi satuvad siis ärge kartke KAUBELDA igast asjast saaba peaaegu alla, alguses öeldakse küll mingi hullult utoopiline hind.Kõige rohkem ajabki segadusse siin see et on nii suured rahatähed 50000 Rup. võrdub umbes vana hea 60 kr ehk püksid maksavad alguses 200000 Rup. lõpuks saab 60000 Rup. ehk 80 kr kuskil ja ONEIL-i on ka veel peale kirjutatud:D
Monky Forestys oli ilus palju ahve oli nii suuri väikesi kui ka päris titasid, kes rippusid ema kõhu küljes.Ahve iseenesest millegiga meelitada ega enda juurde kutsuda ei tohtinud küll aga sissepääsu juurest sai kaasa osta banaane, mille peale väiksed Monkeid ise sinu ümber tiirlesid.Ise me ei ostnud aga vaikselt, sügaval metsas, sai ikka looduses ahv ära katsutud ja uskumatu, kui pehmed,armsad ja inimestele sarnanevad käed neil on.
Monky Forest sai ilusti külastatud ja linnast välja sõites mõtlesime, et äkki tuleme Ubudisse oma seljakottidega ja jääme sinna mõneks ajaks kuna sealt on palju lühem maa põhja,itta ja läände, kus põhilised vaatamisväärsused asuvadki.Aga siis kalkuleerides võtaks sinna saamine ja tagasi lennujaama saamine sama palju aega ja raha, kui siit Kuttast sinna käimine.Ja millegipärast mulle Kutas ka meeldib, see on rohkem nagu noorte koht. Ubudis olid sellised keskealised ja vanemad inimesed.Arvatavasti võtame järgmine kord natuke suurema mootoratta moodi asja juba, et kuskile kaugemale liikuda.Pilte on ka meil juba tohujaaa, kui kaineks saame:D:D:D:D lähme wifi kohvikusse ja paneme mõned ülesse.Ja üldiselt oma teksti lõpetuseks tahaks Reelikat kiita, kes on juba kauplema ja EI ütlema õppinud ja majandamisega saab ka ilusti hakkama paar korda on ainult 10000 ruupjat ja 100000 ruupjat sassi ajanud(aitäh Aivooo:Dpean end ka kiitma, olin tubli tüdruk ja pesin meie pesu:)) ) aga noh vigadest õpitakse ja need teevadki ainult tugevamaks:)
Aitähh kõigile õnnesoovide ja kingituste eest, need olid armsad:D kes pakki ei viitsi saata siis konto number on 10010139571011 Aivo Rebane

Posted by austraalia 02:01 Archived in Indonesia Comments (0)

Indoneesia-Bali

rain 24 °C

Heihopstiii!

Reis siia Balile oli oioioioi, kui tüütu! Aivo juba porises, et tagasi Eesti me enam Kuala Lumpuri kaudu ei tule..või ma ei tea, mis imet me teeme aga see 13 tundi lennusõitu oli mega igav, mega ebamugav ja liiga mega pikk. Ja muideks Londonis lennujaamas uuriti ja puuriti, et kuhu läheme ja pidime Austraalia viisa ette näiatama(õnneks Aivo on taibu-triibu ja oli selle välja printinud). Ma loomulikult tekitasin paanikat ka, sest me ei pidanud tsekk-innis enda suuri kotte ära andma, vaid kuskil imelikus terminalis(tekitasime neis kahtlusi? Me olime ainukesed, kes pidid enda koti sinna viima...ah ei tea mina ka neid süsteeme). Oi, kuidas põdesin, et nüüd saadetaks meie kotid ma ei tea kuhu. Malaisas sain ma teise shoki, sest rahvast oli kuradi palju, kõik siblisid hirmsasti..ja oi, kus ma pabistasin, et lindile ei tulegi meie pagasit. Ootasime..ootasime..enamik rahvast oli juba kadunud aga meie kotte ikka polnud. Isegi vana rahu Aivo suutis pabistama hakat(iseasi, kas seda tunnistab:D) Ja no päris vinge oli ka otsida, et kust siis meie järgmine lend Balile läheb. Ekraanidele kuhu ilmuvad lennu tsekk-inni värgid jne, sinna meie lennu inffi ei tulnud.. Õnneks olid sealsed töötajad nii sõbralikud ja aitasid meid. :) Üldiselt pean muidu Aivot väga kiitma. Kui ma närvasin ja poblasin, siis Aivo oli väga rahulik ja rahustas ka mind maha. Aga üldiselt läks sõit siia Balini hästi, suuremate probleemideta.

Nüüd siis Balist.
Terraced Rice Paddies, Ubud Area, Bali, Indonesia

Terraced Rice Paddies, Ubud Area, Bali, Indonesia


See saar on üsna väike.: põhjast-lõuna 90km ja idast-läände 120km. Aga vaid nii, et saaks kiirelt ühest saare otsast teise. Täna nt rentisime rolleri, sest see on soodne ja mugavaim viis siin liikumiseks.(2 päeva= umbes 100eeku).Kõige pealt nuputasime, kuidas Kutast välja saada, sest liiklus on siin pöörane(Aasias pidigi nii olema..sest lihtsalt need inimesed oskavad segadust tekitada..sellest saime aru juba Malaisas ja Bali lennukil, kus isegi ei leidnud istekohta ülesse:D). Maanteel oli veel enam-vähem liiklus..kimati 70km/h aga linnas..eriti nendel pisikestel tänavatel oli väga hull värk..ma hakkasin nii kartma, et hüppasin rollerilt maha ja kõndisin kõnniteel kiiver käes..millegi pärast need, kes rollerit rentisid, naersid mu üle, et nii argpüks olen:D Paljud turistid rendivad auto koos autojuhiga aga meie arvates on palju põnevam ise seda saart avastada, kuigi kaart on üsna vigane ja ei aita ,loomulikult silte on vähe..aga abiks on väga sõbralikud kohalikud. Ja see saar on nii väike, et kuidgi ikka tagasi sihtpunkti jõuab:) Ja kui kellegil on plaanis tulla siia Balile, siis on soodsam osta kütet väljas pool linna(kuigi üsna raske on vahet teha, kas oled linnast väljas või mitte, sest see saar on vääga tihedalt asustatud), siin kutas rööviti meilt palju rohkem raha kütte eest. Masendav.

Mul õeraas(ja ka foorumitest lugesin), et siin tuleb palju palju kaubelda. Ma ei oska seda, kohe üldse mitte! Esimene päev kui siia tulime ja hotelli otsisime, siis kauplesin hotellis hinda alla..ütlesin enda hinna ja nad ei olnud nõus..mõtlesin, et kui ütlen, et ok, me siis ei võta..liiga kallis, siis hakkavad lunima ja paluma aga ei...absull mitte, lasidki meil ära minna:)) No õnneks turul, kui tegime enda esimesed ostud(Gucci ja Diesel-i päiksekad:D:D) , siis sain isegi nats alla..kuigi usun, et oleksime veel saanud.

Aa ja muideks, kui keegi siia plaanib tulla, siis ärge olge nii lollid nagu meie olime. Nii kui olete saanud passikontrollist läbi, tulevad teie juurde mingid onud,kes võtavad väga julmalt teie pakid ja panevad nendega minema..veavad paarkümmend meetrit ja siis tahavad tippi. Jubedad nahaalid! Ja kui andsime natu, siis nõudsid veel ja naersid, et oi kui vähe..no kurat, parem kui mitte midagi, eksole!

Aga jah, loodus on siin tõesti ilus. Täna sõitsime läände, homme plaanime itta minna, kus on loodetavasti veel rohkem vaadata. Vast saame varstipilte ka panna:) Mere ääres oli mustmiljon krabi...uh., kartsin, et näksavad meid aga õnneks kartsid nad meid rohkem.:) Küsimus laglele: kas teokarpe võib aussi viia?
Ilmadega on ka nii nagu on. Praegu on tulnud 1 korra päevas vihma..suured sahmakad koos äiksega. Tänavad lausa upuvad. Päeval oleme päikest ka saanud. Isegi randid saime. Jubedad randid. Kahjuks Maarja ja Riina kingitud päikesekreem ei päästnud meid eriti.

Aga ega ei oskagi midagi kirjutada enam. Praegu istume rõdul, naudime vihma ja õlut(kohalik õlu on väga hea.. ma muidu ei joo õltsi aga vot seda kohalikku isegi joon. :) Njämm.

Teie aga olge tublid seal Eestis, nautige talve ja emme/õed, ärge muretsege...meiega on kõik ok! Onju ei muretse!!!!!

Baila-baila!

Ps: pean ühe Aivo nalja ka siia kirjutama. Enne lennukisse minekut hakkas Rebane pabistama, et kas plätadega ja sokkideta lastakse lennukile:D:D:D:D No on blond, eksole!

Posted by austraalia 08:06 Archived in Indonesia Comments (1)

Tsekk-tsekk-kas-blogi-ikka-töötab.

snow -5 °C

Niisiis, mõtlesin, et oleks aeg teha esimene postitus ja natukene meie reisi eestist-austraalia. Kõige pealt pean ikka mainima, et minu jaoks on suuuuuur suuur suuur asi minna ära kaugele lähedastest ja kodust. Aga õnneks on mul kaasas üks lähedane kampajõmm: rebasepoiss Aivo. Tema on õnneks mul natukene saanud maitsta elu lähedastest eemal Kosovas ja jumal-teab-kus-veel. Igatahes on õnneks, kellele toetuda, kellele muresid kurta ja rõõme jagada.

Minek toimub siis 20. jaanuaril 20.30 algusega Tallinna lennujaamast. Esimene sihtpunkt on Inglismaa, seal veedame öö lennujaamas ja hommikul lendame rõõmsalt edasi-13h!!!! 22. jaanuari varahommikul jõuame Kuala Lumpuri, kus oleme paar tundi..ilmselgelt üliväsinud. Järgmine lend on Balile(Indoneesia), kus veedame 9 päeva. Eks sealsetest tegemistest kirjutame, siis kui seal oleme. ja 31. jaanuaril lendame sealt Austraalia(Darwini). Juheei! Austraalias pole meid ees ootamas kindel töökoht ega elamine. Lihtsalt läheme ja vaatame, mis saab(nagu paljud noored teevad). Aga ega ei oskagi siin midagi enam kirjutada, sest pole muljeid ja nii.

Järgmise postituseni!

Posted by austraalia 03:32 Archived in Estonia Comments (0)

(Entries 31 - 33 of 33) « Page 1 2 3 4 5 [6]