A Travellerspoint blog

ikka veel Darwin

Peaks vist natukene jälle blogi uuendama:)

Ikka veel oleme siin backpackerite hostelis..prrr tahaks nii ära siit. Toakaaslased on hakanud ära tüütama ja see segadus ka eriti tore pole. Aga iga asi omal ajal:)

Rääkisin emmega ja kurtis, et teil seal hirmuuus külm. Meie kurta ei saa..nagu ikka, on meil siin soe. Küll aga oli siin troopiline tsüklon Carlos. Aivo meelest oli see pisike..no eks ta oli ka jah aga samas mina olin üsna hirmul hommikul kui pidin end tööle vedama. Mõtlesin, et kutsun Aivot end saatma:D Iga 15 min tagant tuli telekast hoiatus tormi kohta ja ka hostelis käis üks tädi rääkimas, et peame valmis olema, et vb viiakse meid varjunditesse. No õnneks ei pidanud ikka minema. Küll aga viidi varjunditesse mujalt inimesi, sest üleujutused olid mõnades kohtades suured. Vihma sadas ka mitu päeva mega palju..kogu aeg oli tugev tugev laussadu. Aga jah, tuul vist oli nats üle 100km/h..no Eestis selliseid asju näeb harvem ja sp minu jaoks oli see päris hirmuäratav kogemus...kuigi ma ju muidu üsna karm neiu..ei karda kedagi ega midagi:D

Tööst ka siis nats. Ma olen siis 4 tärni hotellis, mis tahab saada 5. tärni. Esma mujle oli hotellist , et oi kui uhke ja ilus...aga samas ega ta nii vinge ka ikka pole. Ametik on siis public area cleaner..selline tavaline koristaja siis. Minu jaoks on naljaka see, et riietuse jne etikett on väga karm- Ma ei või isegi ninaneeti ninas hoida..nt mehed PEAVAD iga päev habet ajama, juuksed peavad olema ühtlaselt ühte värvi jne. Selliseid naljakaid asju on palju. Aga jah, töö on mul üsna üksildane, sest alstan teisel ajal kui teised ja sp lõuna ka teisel ajal..aga nh pole hullu, peaasi, et raha saan. Tunnihinne on peaaegu 20 doltsi ja päevas teen 7,5 tundi. Kiired arvutused ja nädalaga saan 750 dolts-maksud..aga seda raha pole nii mega palju, sest elu siin üsna kallis. Varsti tahan võtta õhtuks veel mingi töö.

Mm, mis siis veel. Üsna raske on kirjutada, sest me pole viimasel ajal midagi eriti viitsinud teha ja muljeid sp ertiti pole. Üldiselt siis, et meiega on nagu ikka kõik parimas korras,käime mõlemad tööl ja lohutame teineteist kui sõbrade/pere igatsus peale tuleb. Muideks, kohe kohe saab kuu oldud kodust ära. Nii kiirelt läheb aeg..ma niiiiii kardan, et ma tulen koju alles aasta pärast:D (Aivo kõrval karjus EIIIIIIIIII..ta vist pole eriti rõõmus:D)

Aga, mis siis ikka. Olge te ka ikka tublid ja palju päikest ja soojust teile sinna :)

Vandersellid Aivo ja Reelika

Posted by austraalia 03:13 Comments (0)

Paar pilti vahelduseks

large_austraalia_015.jpglarge_austraalia_003.jpglarge_austraalia_002.jpg

Posted by austraalia 22:12 Archived in Australia Comments (0)

.

rain 30 °C

Helllõõu.

Meil nagu ikka läheb kenasti. Aivo käis esimest päeva ilusti tööl ja nüüd on nagu laip siin kõrval. Ta oli tööl väikses laos..pidi konteineritest maha laadima asju. Nagu ma aru sain siis need kaubad olid tulnud Queenslandist. Igast träna oli seal..telekad, dvd mängijad, riided jnejnejn. Asjad olid defektiga ja ei tea kuhu edasi lähevad. Kahjuks meile ei saanud ta midagi tuua. :D Muideks Aivole pandi seal juba hüüdnimi ka ..Terminaator:D See on arvatavasti sp, et ta ajas juuksed maha ja nüüd näeb selline tõsisem ja kurjem välja. Ja loomulikult oli ta kõige tublimalt tööd teinud. Eestlaste värk ju. :) Meie tööotsija Neil vms, kes on iirimaalt tulnud, andis Aivole palju nõu. Kõige pealt ütles, et aitab meie CV-d uuesti teha- PAREMAKS. Aitab soovitajaid juurde panna ja töökogemusi. Nii vinge. Ja veel luges Aivole sõnad peale, et kui keegi laost küsib, et kui kaua oleme Darwinis ja Ausis olnud, siis ütleks et kauakaua. Üldse peab palju valetama, et tööd saada. Naljakas, Eestis nii see ikka päris pole. Üldiselt oli Aivo tööga rahul ja tundus, et tööandjad laost temaga ka. Mul nii hea meel:) Homme loodetavasti saan ennast ka heast küljest näidata valitsuse majas.

Üks asi veel sellest Jobwire agentuurist.tegelt kehtib mujal Austraalias ka. Nad on nii hirmsad unustajad. Meile on juba 4 korda!! räägitud/helistatud, et saaksime tööd Darwini valitsuse majas. Naljakas. Ja loomulikult on kõik suured lubajad. Käisime ka Holdeni autokeskuses autopesijaks kandideerimas(lambst läksime, ei teadnudki, et neil seal tööd on). Mees, kes vastu võttis meid, oli väga sõbralik jne, lubas helistada kindlasti, et kas saime tööd..aga tutkit ta helistas. Kõik räägivad, et siin lubatakse liiga palju ., Tegelt üsna vihale ajab , sest see on nii mega ebaviisakas.

Ahjaa, mu sünnipäeva ka ikka täistasime vaikselt. Ikka enda toakaaslastega. Sõime kooki ja iirikas ostis kasti õlut jälle. Päris tore vaikne istumine oli. Kurb oli, et ei saanud peale emme ja vanaema kellegiga rääkida.

Hindadest siis nats. Siin on praegu allahindluste värk..kuigi uudistes ütles, et see aasta on allahindlused tänu puuvilla hinna ja kütuse hinna tõusule väiksed..kuid siiski, me aivoga käisime poodides ja pmst ila tilkus:D Niiiiiiii ilusad riided ja aussi palkadega võrreldes väga normid. Keskmiselt saab siin Darwinis 20 dllarit tunnis. Ja nt ilusad pluusid on u 10 doltsi ..jaladnõud, käekotid jne..kõik ilusad asjad on umbes 10-30 doltsi. Ja lõhnad..mm nt minu lemmik Britney lõhn (50ml) oli mingi 20 doltsi..ja igast lõhnad on nii odavad. Isegi Buduaari turult Eestis ei saa nii odavalt lõhnu:P Söögid on Eestiga võrreldes üsna kallid(kuid siiski mitte eriti., sest sealgi ju teil kõik hirmsalt tõusnud) aga teatuid firmade asju saab odavalt(nt Woolworth). Ja ega ei tohigi siin Eestiga neid asju nii väga võrrelda, sest palgad on teised. Aga, kui Eestis on kõik tiluliludes pakkides, siis siin on mega suured pakid. Ei imesta, miks aussied söögiga liialdavad. Koogid näevad nt väääga isuärtavad välja(ja mu sünnakook oli ka vägavägaväga hea) , maksavad vähe aga on ka raudselt megalt säilitusaineid ja asju täis. Me üritame neid mitte süüa. Peab ju ahvatlusest eemale hoidma.:)

Aga jah, aitab siis selleks korraks.

Kallid!

Aivo ja Reelika

Posted by austraalia 17:51 Archived in Australia Comments (0)

Rõõmsad uudised

rain 30 °C

Heihopsti.....no niii. Kõige pealt ilusat sünnipäeva mulle:D Tegelt Aivo tegi mulle üsna hea kingituse..ta sai tööd! Mitte küll püsivalt aga mingi väikse otsa. Alguseks väga hea! Töö saime Jobwire agentuuri kaudu. Ega me vist pole nii hästi jutule saanud aga meie iirllasest toakaaslane saab selle firma bossiga hästi läbi ja ta soovitas meid talle. Eile siis käisime jutul. Jube närv oli sees...kartsin, et tulevad rasked küsimused, et mida töölt ootame vms. Aga ei..läksime sisse, siis seletas kohe ära, et Aivo saab paariks päevaks alustuseks tööd ja siis vaatab, mis edasi saab. Päris äge ju:) Mulle lubatakse ka varsti tööd..kuigi väikse otsa sain ka alustuseks. Lähen Austraalia valitsuse majja mingile üritusele abiliseks..vist enne üritust aitan seal üht-teist teha. Seda see reede ja järgmine reede..tulevikus vast ka muudel päevadel. Hea lisaraha teenimise võimalus ka siis kui püsivad tööd saame. Aaa.. ja Aivo tuleb ka. Et sinna saada, pidime ostma endale valged triiksärgid, mustad püksid, mustad kingad ja sokid. Päriiiiis vinged näeme välja. Hästi ametlikud. :D Jube hea meel on, et saame nats üüri raha koguda. Praegu veel oleme hostelis(muideks päris norm on...praegu üsna vaikne ja lärmajaid on vähe) aga tulevikus tahame kuskil tuba üürida. Jama on see, et paljud tahavad ettemaksu jne..aga küll varsti saame. Ainuke, mis mulle siin hostelis ei meeldi, on kondikas. Hommikuti ärkan väikse peavaluga ja ega see eriti hea pole, et lämbest suht külma.

Eelmine nädal neljap oli väga vinge õhtu meil. Meie toakaaslane sai hea uudise, et sai töö kuskile..ma ei mleta kuhugi muidugi..igatahes uudis oli nii hea, et ostis suure kasti(eem vist 30 tk kastis oli sees) õlut ja sheeris meiega. Kui kunagi palga saame, siis tahame ka natuke talle vlja teha, sest tänu temale töö saime pmst. Loodetavasti saame varsti püsivalt tööd.

Ma tobukene arvasin, et Darwin on väike armas linnake. Armas ongi aga väike mitte:)Me elame lihtsalt kesklinnas aga hääästi palju on erinevaid rajoone...no nt nagu annelinn, tammelinn jne. Aga need on rohkem laiali hajutatud kui Tartus. Rannas käisime ka siin, lootusega, et näeme krokse. Kahjuks veel pole õnnestunud. Kunagi kui raha saame nii palju kokku, et saame auto osta, siis tahame siin erinevates randades käia. Ja loomulikult rahvusparkidesse minna. Aga noh sinna veel on nats aega. Tulevikus tahaks loomulikult kuhugi veel edasi liikuda.. Ah, eks näis..Aivo ei luba mul nii asju ette planeerida ja unistada:D (KUIGI ISE UNISTAB KÜLL..ALA EESTI LÄHEN SIIS OSTAN ENDALE SUBARU!!!..on tobu:DAivo täpsustas, et Impreza...vms...las mees unistab eksole..:D )

Muidu läheb meil siin ikka päris hästi. Aivo käitumine on hea ja minu oma on veel parem:)) Rahadega ka veel väga kitsas pole..selline normaalne seis on. Aga kui keegi tunneb, et tahab mulle sünnipäeva kingitust teha, siis kingitused on oodatud mu Swedpanga arvele:D Reelika Vetemäe ja nr on..221030803454

Kui keegi juhuslikult teeb kingi, siis aitäh ette!

PS: Mu eesti kõnekaart millegi pärast ei funka siin..igatahes kui keegi tahab helistada/sms-da siis mu nr on 0450153506 mingi suunakood on ees. Niisama võite ka meile vahest helistada, kuigi helistamine pole kõige odavam:)

Ja igatseme teid! Olge tublid ja te igatsete meid ka eks?

Kallid, musid, paid!

Aivo&Reelika

Posted by austraalia 17:02 Archived in Australia Comments (1)

lõpuks Austraalias, Darwinis

sunny 32 °C

Heijoooheii.

Nüüd siis oleme otsapidi Dawinis. Hosteli jõudsime umbes 5 aeg ja saime check-in-i teha alles 13.00. Nii kaua magasime basseini ääres plastikust lamamistoolidel. Päris tore oli. Ilm on siin sama nagu Balil. Niiske ja kuum. Vett joome palju palju ja enamus higistame välja. Basseini ääres ajasime juttu noore paariga Saksamaalt. Sellised naljakad ja omamoodi inimesed. Nad teevad niisama tripi..oli 18 päeva Balil(1 päeva käisid kuskil ringreisil ja ülejäänud aja olid rannas) ..aa ja muideks rääkisid, et keegi nende sõber jäi hai hammaste vahele Kuta beachil. Normaalne..meie ei näinudki neid elukaid. Nad vist mingid rikaste vanemate võsukesed( tüdruk on 20 ja poiss 23)..vaevalt nad ise on ajanud raha nii palju kokku, sest olid 350tuhandeses hotellis ja nüüd on 6 nädalat Ausis, siis 6 nädalat Uusmeremaal ja mingid nädalad veel Tais.
Toakaaslasteks on meil noor saksa tüdruk ja iirimaa noormees. Hästi sõbralikud ja toredad. See noormees rääkis, et tööd siin jagub..eks näis:) On meile siin palju kasulikku infot jaganud ja muidu meile meelelahutust pakkunud. Õnneks pole kõige mustemad elukad ka. Loodan ainult, et ma selle asjad-segamini-kogu aeg eluga ära ei harju. Teate küll ju, et mulle meeldib puhtus. Aivole ka:D
Täna siis hakkab tõsisem töö otsimine pihta. Aind , et tore oleks kui saaks mobla ka töökorda. Siin peab ka kõnekaardi nri registreerima, tegime selle netis ära aga siiani pole smsi tulnud, et saame nrit kasutada. Loodan, et saame asja täna korda.

Täna siis hakkab ka tõsisem töö otsimine pihta. Lähme agentuuridesse tööd otsima. Meie toakaaslane (eeem nime ma ei mäleta loomulikult) andis palju nippe, et mida öelda jne. Palju palju peab end kiitma(nagu eestiski) ja valetama..kuigi ta ise ütles, et see pole ikkagi valetamine vaid ka asjade paremaks tegemine:D No nt Aivol tõmbasime maha turvamehe ameti klubis ja panime, et need aastad oli hoopis ehitusel. Enda cv-d ma eriti muuta ei osanud..st paremaks teha. Aga meil ei soovitatud käia ukselt-uksele cv-sid pakkumas..ta rääkis et Melbourne-s viis ta 50-cvd nii ära ja vastuse sai ainult 2lt..ja needki ei-tavad.

Üldiselt see linn Darwin on pisike ja armas..meenutab Tartut suuruselt ja olemiselt. Rahvast liigub linnal vähe, sp et on wet season...inimesed on siit linnast ära põgenenud ja kes siia on jäänud, need püsivad toas, tööl vms.

Tore uudis ka veel. Noh, Balil mul läks silm paiste..nagu mäda oleks silmanurka kogunenud vms. Arvatavasti tekkis see sellest jubedast mustast veest, mis seal oli. Siinne vesi on kohe hoopis teine tera. Silm on ka enam-vähem korda saanud. Jipii.

Tarka pole enam jälle midagi öelda. Ainult hoidke meile pöialt, et saaksime tööd ja kuskil kellegi juures toa üürida. :)

Olge tublid ja kirjutage ikka meile vahest!:)

Posted by austraalia 18:18 Archived in Australia Comments (0)

rannapuhkust ka natukene

all seasons in one day 30 °C

Your heading here...

Tsauki.==Your heading here...==

Huvitav, kuidas teil läheb? Keegi eriti pole vaevaks võtnud, et kirjutada, kuidas eluolu eestis on. Et , kui teil on igav jne siis ikka kirjutage mulle vahest, oleks ka tore teie eludega kursis olla:):)

Meil on kõik ikka hästi. Nüüd on päikest rohkem olnud, et oleme lausa ookeani ääres päevitamas käinud ja suplemas. Minul oli see esimene kord ja oi kui vinge oli. Mis, siis et ma ei arvestanud, et suurtel lainetel on tugevad jõud ..ning need peksid mind kaldas vastu maad, nii et tagumik lõhki ja ujumisriided lendasid peaaegu seljast:D:DAga peab mainima, et see Kuta Beach on hirmus must!(kui ma just seda maininud pole?) Igast sodi ja rämpsu on kõik kohad täis. Eks need kohalikud tekitavad seda jama sinna, sest õhtuti on neid pääääris palju rannas. Aga loodetavasti saame ilusasse randa, kuhu õde mul soovitas minna.:)Ja teate mis??Ausalt öeldes oleme selle päikesega siin nii ära harjunud, et ei kujuta ette, et peaks lume sees sumpama! Jube mõnus on ikka, mis siis, et vahest on nii umbne, et niisama olles nägu on märg..aga ikkagi, MÕNUS!
Praegu pole me enam Kutast välja läinud..me natuke säästame raha ja siis vaatame:)Ei taha Ausi raha raiskama..ja suht loll tegu oli , et vahetasime usa dollareid, sest kurss pole eriti hea. Tänavatel suvalistes kohtades saab vahetada..aga tuleb soodsaima kursiga kohta otsida ning nagu ikka tuleb raha 100x üle lugeda ja ise ka igaks juhuks üle arvutada. Me oleks peaaegu petta saanud..lugesime üle ja jobukakk tahtis 50 000 meid tõmmata!Ise pomises sorryyy. Ma ei saagi aru, et kuidas nende uks lubab igal pool nii hirmsasti petta.
Aga kuidas meie raha säästmine käib? Nagu ikka backpackeritele iseloomulik...maitsvad ja “tervislikud” kiirnuudlid on meie sõbrad:) Väljas käime endiselt korra päevas söömas..leidsime veel soodsama koha, kus saame juba 30 000 rup kõtud ilusti täis. Õlut ka me enam ei joo, kuigi hea värskendav on küll teine. Aga Austraallastele on küll see soodne koht..kilekotid on alati riideid, ehteid, lõhnu täis ja võtavad elu vabalt.. ja tundub, et nad eriti ei tükigi Kutast välja..kui siis paremaid laineid otsima.

Oi, kuidas tahaks hirmsasti tutvuda teiste noortega aga see tundub võimatu missioon olevat. Enamik on suured noorte kambad ning nad hoiavad omaette..ja hotellis oleme oma korrusel ainukesed ööbijad. Siia tulime, siis kõrval toas oli väga sõbralik noormees..lootsime temaga sõprust teha aga hommikul läks minema. Deem no. Eestlasi ka kohanud pole, küll aga somme..keskealisi loomulikult.

Aa jaa, me käisime siin klubides Aivo sünnat tähistamas. Klubid oli paksult rahvast täis ja muusika oli ka 100x parem kui Tartus Club Tallinnas. Enamik lugudest on klubi/pop stiil aga väga hea mixid ja helisüsteemid on ka paremad kui CT-s. :D Kahju tegelt , et pole klubi kus lastakse natuke latiinolikku või väheke teistsugust musa...ah valetan, siin on rokipeerudele ka paar kohakest. Aaa ja sissepääs on igale poole tasuta..aga sees käivad kohalikud onud iga natukese aja tagant küsimas, et juua tahate? Õnneks pole nad väga tüütud. Hirmsad tüütused on kohalikud noormehed, kes vahivad valgeid naisi nagu maailmaimesid ja üritavad meelitada endaga tantsima..eriti ei tõmba küll, sest enamik on lühemad kui mina ja väga pealetükkivad!

Vot nii. Ega enam eriti ei oskagi midagi kirjutada. Olge tublid, nautige lund ja kirjutage meile vahest enda tegemistest!

Kallipai.

Posted by austraalia 04:55 Archived in Indonesia Comments (0)

(Entries 25 - 30 of 33) « Page 1 2 3 4 [5] 6 »