A Travellerspoint blog

Narrabri ja puuvilja farm

No nii..aeg anda jälle märku , et kuidas meil kõik sujub. Otsa sai meil töö puuvilla farmis, kus töötasime järjest 18 päeva ehk 227 tundi..valatud sai nii higi, pisaraid(minul ehk reelikal.) ja verd (ka reelikal..õnnestus vastu nina pangega saada:D:D)

IMG_9825.jpg

Kõige pealt siis meie kodust ja majakaaslastest. Koduks oli meil 3 toaline pisike maja keset põlde, mida jagasime 3 kutiga - Tomi, „ australian guy“ ehk Roryi ja Grantiga. Kui esimestel päevadel olin õhinas, et oh, need kutid on küll mega puhtad raudselt, sest kuttidel olid suuremad ilutoodete varud kui mul- hambavalgendajad, geelid, lõhnad ja suuuuuuuuur, ikka kohe tõsiselt suur kogu erinevaid vitamiine..ühesõnaga hoolitsesid enda eest rohkem kui mina ja Aivo kokku! Aga sellega oli ka kõik..sest ma pole elus kohanud nii laisku ja räpaseid olevusi kõige muu suhtes:D Sööginõud kraanikaussi jõudsid alles laualt siis, kui mina need sinn panin ja ära pesin või ikka tõsine häda oli käes..nende mustad riided vedelesid igal pool..uhkelt tatsasid pärast tööpäeva mustade jalanõudega tuppa...Õudne!:D Ja ega väga palju ei jõua teiste tagant koristada pärast pikka tööpäeva. Kui see lohakusest ja laiskusest kodus kui ka tööl mööda vaadata, siis nad on väga vinged inimesed! Päriselt! :)

Tööst ka natukene. Meie ametinimetus oli module press operator ehk me istusime suure masina peal ja liigutasime kahte kangi ülesse-alla ja edasi-tagasi(vahest tundus nagu mängis telekamängu), mis pressis puuvilla kokku tihkeks kuubikuks. Mainin kohe ära, et me tegime üle 120 kuubiku ja ühe kuubiku väärtus on u 18tuhat dollarit:) Kõige raskem osa tööst oli koorma mahalaadimine(ühte pressi läks vähemalt 7 koormat ja rohkem) ehk kui toodi veoauto moodi asjandusega- bollbuggyga- koorem, siis pidi pehme vati sees tatsama ja möllama, et võimalikult vähe masin mööda kallaks. Kahekesi oli okei- sai kiirelt kõik tehtud aga üksi ma vahest võitlesin elu eest..aga samas oli hea trenn pehme vati sees tatsamine! Aga kuna presse oli 4 ja meid pressijaid oli 5 siis üks meist (tavaliselt mina või Aivo..teised olid liiga laisad) pidime taga ajama rehaga maha kukkunud vatti ja käima teisi abistamas. Minu jaoks oli see kõige tüütum tegevus, sest iga pisemagi vatitupsu pidi ülesse võtma ja see polnud väga tore tegevus...eriti arvestades, et esimese ja viimase pressi vahemaa oli mitu sada meetrit ning mugavate jalanõude asemel olid suured lahmakad meeste turvasaapad, mis hõõrusid jubedat moodi. Ning ühekorra kui julgesin istuda( 5 minutit), sest olin olnud koristaja/abistaja ametis olnud terve päev siis läks ülemus ehk suur tõpranägu Aivolt küsima, et miks Reelika istub? Kogu aeg ju peab midagi tegema! Meie tahame siia ainult tublisid töölisi! Oi, kui Aivo rääkis mulle, et suur tõpranägu nii oli öelnud, siis olime mõlemad nii vihased ja palju puudu ei jäänud , et oleksime sealt ära tulnud..isegi läksime bossi otsima aga ei leidnud nagu kiuste teda enam. Praegu mõtlen, et see oli lihtsalt halb juhus, sest kui oli poiste kord koristada/abistada siis nad alati kadusid ära, et lõpuks tegime meie Aivoga topelt tööd..aga seda ei märganud keegi:D
Peale meie ehk pressijate oli tiimis veel 2 traktoristi, töödejuhataja Bernie(minujaoks Barni- see karuke sealt magusate maiuste maalt vms reklaamist:D)ja puuvilla korjajatega sõitsid suur tõbras ja toredam onu, kes oli samuti üks farmi omanikest, vahest käisid meil abis farmeri lapsed ning loomulikult armas tõpranäo kutsu Molly. Kõige suurem pluss asja juures oli see, et me ei pidanud ise enda söögi pärast muretsema(v.a hommikusöök), sest meil oli isiklik kokk Donna(ühe traktoristi naine), kes iga päev tegi meile lõunaks võileibu, mis olid küll imemaitsvad aga tüütasid ära, sest kaua sa neid võileibu suudad süüa? Õhtusöögiks tegi ta meile alati midagi maitsvat ja kodust. Njämm:)
Viimase tööpäeva lõpus oli meil suure tõpra kodus väike pidu, kus mängisime piljardit ning tipphetkeks oli Gangam stylei järgi tantsimine.Tõpranägu jõi end kiirelt purju(ning jootis järjest teised ka purju) ning muutus natuke ebameeldivaks vanameheks. Rääkis eelmistl aastatel töödanud neiudest ja nende kuumadest kehades jne..ja tegi kommentaare minu kohta,mis tegi minu olemise eriti ebamugavaks..ta naine ütles mulle mitu korda,et ära pane tähele teda. Õnneks me kaua Aivoga seal vastu ei pidanudki, sest 2 pokaali veini ja shot kangemat tegi kiire töö:)
Nüüd elame ja laiskeleme endiselt keset põlde oma armsas kodukeses. Loodame saada cotton gini ehk tehasesse kuhu viiakse pressitud moodulid, kus need puhastatakse. Elame näeme ning loodame parimat!

Ilusat kevadet!

IMG_9807.jpg

Aivo tähtsalt jutustamas

IMG_9810.jpg

bollbuggy ehk traktoril on suuuuur järelkäru

IMG_9851.jpg

IMG_9861.jpg

IMG_9891.jpg

Päikseloojangud olid ühed ilusamaid mis ma näinud siiani olen:)

90_IMG_9844.jpg

Posted by austraalia 22:45 Archived in Australia

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Be the first to comment on this entry.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Enter your Travellerspoint login details below

( What's this? )

If you aren't a member of Travellerspoint yet, you can join for free.

Join Travellerspoint