A Travellerspoint blog

Idaranniku mõnud ja võlud.

Kirjutan lühidalt, et mis meist sai peale imelist Tasmaaniat. Viimase öö veetsime sadama lähedal turistipargis, mis oli ausõna kõige ebameeldivam koht, kus oleme üldse olnud. Igal pool olid hoiatavad isekirjutatud plakatid, et ärge laadige enda asju köögis ja mujal, ärge tehke seda ja toda..kõige nõmedamad olid omaniku ähvardused , et paneb köögi kinni. Nagu mismõttes?
Sõit praamiga sujus Melbournei leebelt, ei olnud ka tagasi tulles suurt tormi ..õnneks. Melbourneis panin enda targa mobiili tööle, et juhataks meid kiirelt lähimasse tasuta kämpimise alasse. Natuke üle tunni sõitu ja juhatas meid üsna pärapõrgu metsa, kus pimedas otsisime kohta kuhu saaks end parkida. Vist oleks pidanud minema karvaniparki? Polnud hullu..hommiku ärkasime ja kihutasime väikesesse linnakesse, kus pommitasime küsimustega, et kuhu minna ja mida teha ja kuidas oleks kõige huvitavam minna Sydneisse. Pani meile vägeva plaani kokku aga siis tundus, et liiga pikale veniks see kogu lugu ja otsustasime , et ei hakka seiklema ja hakkasime kohe Sydney poole liikuma.Kui aus olla, siis seal lähiümbruses polnud midagi nii väga erilist avastada ka .Päev hiljem olimegi Sydneys. Ma natuke olin närvis, et kuidas ja kuhu läheme, sest ma ei olnud saanud üldse tegeleda meie reisikavaga. Õnneks laabus meil kõik jälle ilusti. Panime minu targa mobiiliga taas tööles, mis juhatas meid linnale üsna lähedale ostukeskusesse, kuhu saime jätta tibu tasuta ja ise saime kergelt linna. Õnneks ei pidanud kümne erineva bussiga seiklema ja saime ühe bussiga ooperimajast 5 minuti jalutuskaugusele. Aga minu tark mobiil pole alati nii tark..nimelt oleks pidanud meil sadama vihma tema andmetel aga paistis hoopis päike. :) Sydney iseenesest on väga väga suur, ropult tiheda ja ropult närvilise liiklusega. Me mõlemad tundsime, et tahame ruttu ruttu Austraalia ühe suurima ikooni- ooperimaja ära vaadata ja ruttu ära põgeneda. Mõtlesime alguses enne sinna jõudmist, et ehk oleme paar päeva ja naudime suurlinna mõnusid aga ei, meile see närviline keskkkond ei sobi..Natukene kahju on, et ei näinud imeilusaid parke vaadetega linnale(pidavat olema ühed maailma ilusamad), kuulsat kohalike seas väga armastatud Bondi beachi..Kui sõitsime tagasi auto juurde, siis bussis oli üsna huvitav olukord. Bussi sisenesid 3 noort neiut vankritega, üks neist viisakalt ütles, et kas saaksite liikuda, ma pargin end lapsega siia(tagapool enam sellist kohta polnud)..mutt viskas vihase näo ja kõndis minema. Teine noor neiu ütles samuti viisakalt teisele mutile, et kas saaksite liikuda palun teisele istekohale..mutt käratas vastu, et mismõttes??Ma peaksin sinu meelest seisma püsti? Mul vajus karp lahti...sest üldse kogu bussirahvas vaatas sellise näoga neiusid, et mida te siin teete.. ja keegi peale bussijuhi ei aidanud neid bussist välja. Aivo hakkas minema aga bussijuht jõudis ette..ja üks tüüp lihtsalt vahtis mokk tõllakil:) Külastasime ka Palm beachi ehk võttepaika , kus filmitakse Kodus ja võõrsil kaadreid. Suurem osa võtetest loomulikult filmitakse Sydneis stuudios..ligipääs oli ainult meil rannale ja kioskile, mida ka renoveeriti. Kioskis pidavat töötama Colleenile väga sarnane vanadaam, keda me ei näinud kuna see oli juba suletud. Koht isegi tuli meile tuttav ette aga pettunud olime siiski, et sattusime halval ajal..aa ja ooperimaja ka muideks renoveeriti osaliselt.
Järgmine sihtpunkt oli sinimäed ehk blue mountains. Nüüd ma krjutan meie kurvast saatusest. Täiesti ilmeasjata tegime selle põike! Esimene õhtu, kui jõudsime siis saime natukene enda ööbimiskoha juures nautida vaadet aga siis otsutas ilmataat, et saadab suure vihma sinna. Ma olin nii kurb ja vihane, sest kuna nähtavus oli paarkümmend meetrit tänu udule ja vihmale, loomulikult polnud meil mõtet seal matkama hakata..Nüüd, kui seda kirjutan, siis muutun jälle nii kurvaks, sest tõesti meil jäi väga palju ilusaid kohti nägemata. Parki iseenesest on muidu väga hea ligipääsuga. Enamus lookoutide juures oli asula ja informatsioonipunkt ning põhiliste kohtade juures oli lausa tehtud meelelahtuspark, kui seda võb nii nimetada.. meelelahtus park koosneb kahest erinevast kaabelsõidukist, mis veab turiste erinevatest punktidest erinevatesse punktidesse..muidu oli ka seal maailma suurima kaldega rongirada, mis aga on hetkel suletud..kui õigesti mäletan, siis vist jäädavalt...Sama targalt, kui sõitsime sinna sõitsime tagasi Sydney poole Newcastelisse. Just natukene aega tagasi anti NSW(osariik, kus hetkel oleme) tormihoiatus. Tuul on tõesti mega suur ja vihma sajab nagu oavarrest...Homme hakkame Brisbaine poole põgenema..ehk on seal rohkem päikest.
Aidaaa!

Posted by austraalia 14:02 Archived in Australia

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Be the first to comment on this entry.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Enter your Travellerspoint login details below

( What's this? )

If you aren't a member of Travellerspoint yet, you can join for free.

Join Travellerspoint