A Travellerspoint blog

viimane postitus Perthist

Kas te teate , kui kaua ma seda ühte blogi sissekannet kirjutasin? Mitu head nädalat:D Kirjakeel on niii ära ununenud ja sellepärast pole üldse viitsimist olnud kirjutada. Aga nüüd võtsin end ikka kokku ja üritan midagi kirja panna:)
Perthi jõudsime enne jaanipäeva ja 3 oktoobril lahkume- ehk siis natsa üle 3 kuu lusti ja lillepidu saab läbi:) Suuna võtame esialgu Adelaidi kanti(´umbes 2700km) ja üritame tööd leida. Harvest traili ja muude allikatele tuginedes ei tohiks väga raskusi olla. Internetiportaalis Gumtree on pidevalt kuulutsi, et otsitakse maasikaid noppima(see variant on väga väga väga viimane, sest kuna ma olen seda ikka soomes teinud, siis ega see väga lõbus Aivole olema ei saaks) ja praegu ka tsitruliste hooaeg seal alanud. Tegelikult saime thejobshopi agentuurist väga väga hea pakkumise ühte farmi, kus oleksime saanud 40h nädalas ja 23 dollarit tunnis..aga vot ma ei saanud töölt nii kiiresti ära tulla ja pidime selle võimaluse käest laskma. Muidu oleks väga äge olnud, sest töö oli viljahoidlas ning ei tundnud üliraske olevat..uusi ja huvitavaid kogemusi oleks kuhjaga saanud. Eks näis kuidas juur- ja puuviljadega on aga see aasta oodatakse/loodetakse ,et tuleb super super hea viljasaak, sest talv sademete rohke ning mitte väga külm.. Farmerid ise ütlevad, et liiga hea, et tõsi olla. No loodame parimat!:)
Ega see ära minek siit on meil päris raske, eriti Aivol, sest tal siin üliägedad lapsepõlve sõbrad, kes meid ikka nädalavahetusel uhkelt vastu võtavad. Ega neile eriti see jutt ei meeldi, et ära läheme, üritavad meid ikka ümber veenda:)Aga samas on kerge ka..saame ahvatlustest eemale! Me siin iga päev jälle mõtleme , et ei jõua ära oodata neid pikki autosõite, (raskeid) matkaradasid ja ilusaid randu..see ühe koha peal kaua olemine tekitab koguigatsust päris palju.
Natukene käisime Perthi ümbruses ringi ka. Näiteks Yanchepi looduspargis. Selline tunne oli nagu oleks Eestis:) Seal oli väike järveke ja kuidagi väga eestilik loodus...väga mõnus pikniku pidamise koht peredel. Ilm oli suhteliselt külm ning kõle..sellepärast seal me väga kaua ei olnud. Vaatasime nunnud pehmed koaalad ära ja tagasi kodu. Kängurud olid ka seal natuke julgemad ja ei olnud nii metsikud. Kui Kununurras kängurud papaifarmis jooksid ja trampisid aedu maha siis seal olid väga rahulikud..sõid ja lasid päris lähedale uudistama minna. Muidugi oli ühe seda loodusparki tutvustavas raamatus pilt , kuidas laps neid söötis aga ma ikka nii julge ei olnud..kurat neid loomi teab ju!
Ja Aivole tegin ka kingituse/üllatuse..läheme extreme boat ride-ile ehk siis mingi eriline paadike mis võtab 75km/h sisse ja peaks meisse palju adrenaliini süstima järskude pööretega jne..pluss viib see paadike meid suuuuri vaalu vaatama!!:) Olin ise maru uhke kui selle kinkisin aivole ja temagi oli väga õnnelik:) Aga ega ma ei tea, kas ta ikka mind kaasa võtab, sest ütlesin, et võib teiseks kaaslaseks võtta keda ise tahab(kes neid mehi teab ja äkki võtab hoopis Martini või Miku???:D)
Mis siis veel... elu muidu meil siin suhteliselt üksluine. Perth on küll väga väga ilus ja mõnus kohake..aga samas minu meelest midagi on puudu. Ja noh meie elukoht ka enam nii tore pole. Meie n.ö korealastest majaomanikud tülitsevad nii tihti, see mees on minu silmis enda lapsikusega nii margi täis..ja naine ka, sest ta laseb endaga nii käituda:) Meil rahvas vahetub ka siin väga tihti, ei jõua järgegi pidada:DPraegu on siin üks tüdruk Lõuna-Aafrikast ja teine Rootsist, siis üks kutt Norrast, meie Eestis, üks kutt Brasiiliast ja omanikud Koreast..et suht kirju seltskond.
Mis siis veel..ja pean ikka korraks end kiitma ka! Mananger kiitis mind väga väga ja ütles, et olen väga tubli noor töötaja..ja ütles, et on mu üe väga uhke, sest nimelt teised töötajad on käinud rääkimas talle, kui head tööd teen. Väga uhke oli kuulata seda kõike. Kuigi nüüd ta väga õnnelik enam pole, sest tlesin, et lahkn Burswoodist. Ma loomulikult nii jänes ja ei julgenud öelda, et jään Ausssi..ütlesin, et ma ära Eesti. Väga vastik oli nii valetada! Loomulikult ikka kogu aeg teised töökaaslased ka uurivad, et kuhu lähen,miks lähen, kuna tagasi jne. Pole eriti tore ka neile valetada. Tegelt on üsna kahju minna..sain sealt hea kogemusi, toredaid tuttavaid ja mis kõige tähtsam, tõestasin endale jällegi, et kui tubli ma ikka võin olla(ennast kiitmast ma ei väsi)..öö töö küll sobis mulle aga siiski kui võtsin ühe öö juurde sis organismile ma sellega pai ei teinud..aga siiski pidasin kuukese nii vastu:)
Aga Aivost ka siis...ta vahetas ka töökohta:D Oh jah..ta ka koristaja! Töö pole neil eriti raske nagu ma aru olen saanud, räägib mulle pidevalt, kuidas teistega seal isutvad niisama tunnike kaks töö ajast. Aga muidu koristab ta ehitusjärgseid kortereid ehk siis valmistavad neid ette müügiks. Aivo ise uhkelt kommenteeris kõrval, et ega koristaja amet on väga tähtis!:D Mis siiis, et mõned peidavad end kappi, et magada saaks ja ülesse ei leiaks:D
Nii ja nüüd käisime ka siin Perthi loomaaias, mis on põhimõtteliselt 5 minuti kaugusel kesklinnast. Erinevaid loomi, linde oli väga palju aga kõik on oma puurides ning paitada neid ei saanud(siin on ka väiksemaid loomaaedu, kus saab nt koaalasid sülle võtta). Aga kihvt oli ikka, sest ma näiteks käisin väga väiksena Tallinna loomaaias, mis oli siis suhteliselt tühi. Kõige ägedam oli vaadata, kuidas hääääästi suurt krokodilli söödeti, tõesti suur oli. Tegime video ka..kui saan siis panen selle ülesse! (või siiski näete seda Eestis alles)
Aga ok, see siis meie viman postitus Perthis..uued ja huvitanad jutud juba natsa rohkem kui nädala pärast!
Ilusat sügise algust,
Aivo ja Reelika

Ja vabandan kirjavigade pärast, eesti kirjakeel on nii ära ununenud...õudne!

Posted by austraalia 17:50

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Be the first to comment on this entry.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Enter your Travellerspoint login details below

( What's this? )

If you aren't a member of Travellerspoint yet, you can join for free.

Join Travellerspoint